A Sharp bemutatja a világ elsõ finger-swipe funkcióval rendelkezõ, érintõképernyõvel ellátott multifunkciós készülékét (MFP), amelyet azzal a céllal fejlesztett ki, hogy tovább növelje az irodai dokumentumkezelés hatékonyságát.
Az új MX-2610N és MX-3110N 10,1 colos kezelõpanellel van ellátva, amin a felhasználók az ikonok érintésével kattinthatnak, görgetve lapozhatnak az egyes dokumentumok, funkciók és beállítások között. A Sharp hisz abban, hogy – az okostelefonokhoz hasonlóan – ez az új kényelmi funkciós és innovatív fejlesztés forradalmasíthatja az MFP-k mindennapi használatát és az irodai rendszerekkel történõ mindennapi interakciót.
„Ez az új fajta kezelõfelület valóban intuitív, éppen ezért vált olyannyira népszerûvé más készülékeknél, pl. okostelefonoknál” mondta el Szabó Zsolt, a Sharp Electronics (Europe) GmbH Magyarországi Fióktelepének újonnan kinevezett ügyvezetõ igazgatója. „Ezentúl a multifunkciós készülékek használata minden eddiginél egyszerûbbé válik, a felhasználóknak nem kell azon törni a fejüket, mit, hogyan és hol kell megnyomni, egyszerûen csak az érintõképernyõn a menük és dokumentumok görgetésével könnyedén elvégezhetnek minden feladatot. Ez az új megoldás a legtöbb felhasználó számára már ismert.”
Egy ismerõs élmény
Az MX-2610N és MX-3110N úgy lett kifejlesztve, hogy a lehetõ legkönnyebb használatot tegye lehetõvé a minimális technológiai ismerettel rendelkezõ felhasználók számára is. A le és fel dönthetõ kezelõpanel átláthatóan jeleníti meg az egyes szövegeket és ikonokat, könnyen kezelhetõvé és messzirõl is átláthatóvá teszi bármelyik funkciót és tulajdonságot.
A beolvasott dokumentumokat a készülék teljes egyoldalas, 3D-s, vagy miniatûr elõnézeti képben jeleníti meg, ami aztán az összes többi funkcióhoz hasonlóan finger-swipe érintéssel kezelhetõ. A felhasználónak csak annyi a dolga, hogy az ujjával görgesse, forgassa, átrendezze az egyes dokumentumok sorrendjét, szerkessze és törölje a kívánt oldalakat, majd pedig nyomtatásra küldje vagy egyéb módon tárolja vagy éppen megossza azokat.
Az új készülékeknél a felhasználói élmény teljes mértékben személyre szabható, így a felhasználók kedvükre alakíthatják ki a készülék kezelõfelületét, tetszõlegesen rendezhetik a kezdõfelületen leggyakrabban használt eszközöket és alkalmazásokat, továbbá hét különbözõ stílusú háttérkép közül választhatnak.
Fejlett integrálhatóság a nagyobb hatékonyságért
Ahogyan a finger-swipe technológia óriási növekedést eredményezett az okostelefonokra elérhetõ „alkalmazások” számában, úgy nyit új lehetõségeket ez a technológia a munkakörnyezetben használt új alkalmazások fejlõdésében és a felhasználói szokások átalakulásában. A Sharp MFP-k egyik elsõdleges elõnye, hogy a Sharp OSA® (Nyílt Rendszer Architektúra) lehetõvé teszi a harmadik fél által fejlesztett alkalmazások rendszerbe történõ integrálását, ezáltal a készülékek igény szerint, könnyen igazíthatók a mindennapi irodai munkafolyamatokhoz, valamint egyes munkafolyamatokat automatikussá tehetnek. A készülékek továbbá lehetõséget adnak, hogy a beszkennelt dokumentumokat tetszõleges módon és formában a megfelelõ célhelyre küldjék. De ez még csak a kezdet, hiszen néhány hónapon belül az MFP-k funkciói között szerepelni fog az internetes csatlakoztathatóság és a felhõ alapú adatkapcsolat.
Az Internet kapcsolat lehetõvé teszi az internetes tartalmak, például térképek, termékleírások, kutatási anyagok és fotók,közötti böngészést, valamint azok azonnali nyomtatását, mindezt PC használata nélkül. A felhõ alapú kapcsolat pedig lehetõvé teszi az üzleti vállalkozások számára, hogy a céges tûzfalon túl lépve, a Sharp Technológiai Partnerei által fejlesztett szoftverszolgáltatás (SaaS) alkalmazásként használják saját dokumentumkezelõ rendszereiket. A Sharp bízik abban, hogy mindezek az újítások új fejezetet nyithatnak az MFP-k történetében.
„Ez még csupán az elsõ lépés az irodai MFP-k soron következõ fejlõdésében” tette hozzá Szabó Zsolt, a Sharp Electronics (Europe) GmbH Magyarországi Fióktelepének ügyvezetõje. „Egy nap minden multifunkciós készülék ilyen és ehhez hasonló tulajdonsággal fog rendelkezni, központi eszközévé válva az információk cégen belüli és azon kívüli felhasználásában, kezelésében és megosztásában, bárhonnan elérhetõvé téve a tetszõleges tartalmakat.”
Forrás: sharp.hu
vissza a cikkekhez | vissza a címoldalra