Akciók | | Közbeszerzés | Hírek | Szerviz és támogatás | Kapcsolat

 




Az irodatechnika lesz a Sharp jövõje

Nehéz idõszakon vannak túl a korábban jó ideig egyenletes teljesítményt nyújtó japán elektronikai cégek. Részben a legutóbbi gazdasági válság, részben a hibás üzleti döntések miatt olyan nagy nevek, mint a Panasonic, a Sharp, a Sony, a Toshiba mind megroppantak valamilyen módon az elmúlt években. Mindegyikük átvészelte az idõszakot, de áldozatok árán. A Sony látványosan kilépett a PC-üzletbõl, a Toshiba pedig többek között kemény leépítésekre kényszerült.

Az irodatechnika marad

Megfogyatkozva került ki a küzdelembõl a korábban jóval több lábon álló Sharp is, amely 2015-tõl Európában már csak a mindig is nyereséges üzletágát, az iroda- és vizuáltechnikát, valamint a napelem profilt viszi tovább. A hajdan a világ tévépiacának meghatározó technológiai szabadalmait birtokló japán cég – elég csak az LCD-re gondolni, ami a Sharp mérnökeinek a találmánya volt – ezt a bizniszt idéntõl már új európai tulajdonoshoz, a szlovák Universal Media Corporation-höz (UMC) vitte át, a kontinens piacát ellátó lengyelországi televíziógyárral és a teljes audió-video portfolióval együtt. A háztartási berendezések, fehéráruk szegmense pedig a török Vestel céghez került át.

Az átalakítások nyomán az irodatechnikai és a nagy megjelenítõk üzletága lett a legfontosabb üzleti terület Európában, így Magyarországon is. A 22 országot magában foglaló kelet-európai térséget Varsóból irányítják, de a régión belül négy piacon – Lengyelországon kívül Magyarországon, Csehországban és Szlovákiában – közvetlen értékesítéssel, saját fiókteleppel van jelen a japán társaság. A többi 18 országban viszonteladókon keresztül forgalmazza a termékeit – mondta Adam Bieniewski regionális marketing vezetõ, a Sharp újraépítkezésérõl tartott budapesti tájékoztatón.

Itthon lassan növekszik a bérleti konstrukció

A japán márkát az európai piaci átlagnál jobban tudta bevezetni a magyar leányvállalat a hazai irodatechnikai piacon. A Sharp eszközök részesedése ugyanis tavaly 10-11 százalékos volt szemben a kontinensre kimutatott 8 százalékkal. Az idei elsõ félévben mintegy 6,5 százalékkal növelték a magyarországi értékesítést.

Szabó Zsolt, a 12 fõs magyarországi fióktelep vezetõje, a Bitport kérdésére elmondta, hogy az állami beszállítók között is számon tartják a céget, de az eladások nagyobbik része a versenypiachoz kapcsolódik. Az értékesítésbe Magyarországon 42 viszonteladó is bekapcsolódott, közülük néhányan részt vállalnak a Sharp eszköz- és szoftveralapú dokumentumkezelési megoldásainak bérleti konstrukcióban történõ értékesítésében is. A bérlés aránya fokozatosan növekszik, de a hazai kis- és középvállalatok zöme ma még inkább megveszi az eszközt – válaszolta Szabó Zsolt.

Az átszervezéssel egyébként új alapokra is helyezték a Sharpnál az irodatechnikai piac kezelését. Szerintük nem az a lényeg, hogy milyen gyors egy multifunkciós irodagép, hanem hogy miként lehet a legátfogóbban és a legkönnyebben kezelni a céges dokumentumokat. Ennek nyomán a korábbi hardverfókuszú irodai megközelítést komplex felhõalapú dokumentumkezelési megoldás váltotta fel.

Saját fejlesztésû felhõs megoldás dokumentumkezelésre

A valós idejû hozzáférést lehetõvé tevõ Cloud Portal Office-t a japán cég mérnökei fejlesztették ki. A rendszerhez egy adott iroda összes irodai eszköze csatlakoztatható, akár még a mobilok is. A rendszer figyelemre méltó része az ugyancsak saját fejlesztésû költségfigyelõ és eszközfelügyeleti alkalmazás, amit fõként kkv-knak ajánlanak. Az optikai karakterfelismerési modul pedig a dokumentumok kezelését segíti, oly módon is, hogy a beolvasott dokumentumok szerkeszthetõk és vissza is kereshetõk.

A rendszert komoly biztonsági elemekkel is felvértezték. Van mód arra, hogy a dokumentumot titkosított PDF-fé alakítsák, hogy azokat csak jelszó megadásával lehessen megnyitni. A PIN kódos nyomtatáskor pedig az adatok mindaddig a gépben maradnak, amíg a feladathoz rendelt jelszót meg nem adjuk. Így az is elkerülhetõ, hogy az egy idõben több helyrõl elküldött nyomtatási feladatok összekeveredjenek.

Kódolással védhetõk a merevlemezen tárolt éppen feldolgozás alatt lévõ adatok. Külsõ adatvédelmet is nyújt a rendszer azáltal, hogy az IP- és MAC-címek szûrésével letiltja a hálózaton keresztül a multifunkciós eszközökhöz való illetéktelten hozzáférést, illetve többféle módon is védi a hálózati kommunikációt – emelte ki Starostiák József regionális termékmenedzser.

Forrás: bitport.hu

vissza a cikkekhez | vissza a címoldalra

 

 

 
Oldalainkon található árak ÁFA nélkül, akciós termékeink árai üzemeltetési megállapodással érvényesek! Az árváltozás jogát fenntartjuk!
2009-2018 Minden jog fenntartva!
Adatkezelési nyilatkozat

SHARPMAX.HU